| Weight: | 5.3kg |
|---|---|
| External Dimensions: | 231.6 x 733.3 x 426mm |
| Colour: | Black |
| Internal Height: | 212.9 mm |
| Brand: | Peli |
| External Depth: | 426mm |
| External Height: | 231.6 mm |
| Watertight or Waterproof: | Yes |
| External Width: | 733.3 mm |
| Wheels: | No |
| Lockable: | Yes |
| Internal Width: | 660.4 mm |
| Finish: | Smooth |
| Series: | 1605 Air |
| Internal Depth: | 355.6mm |
| Internal Dimensions: | 212.9 x 660.4 x 355.6mm |
| Material Type: | Plastic |
| Foam: | Yes |
| Material: | PP |

