| Colour: | Black |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature: | -40°C |
| Interior Diameter: | 9.9mm |
| Brand: | HellermannTyton |
| Length: | 50m |
| Nominal Diameter: | 10mm |
| Maximum Operating Temperature: | +80°C |
| Outer Diameter: | 13mm |
| Coating Material: | Uncoated |
| Series: | IWS |
| Conduit Type: | Flexible |
| Material: | Plastic |

