| Thread Size: | M25 |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Interior Diameter: | 22.6mm |
| Brand: | PMA |
| Length: | 10m |
| IP Rating: | IP66 |
| Nominal Diameter: | 25mm |
| Maximum Operating Temperature: | +90°C |
| Outer Diameter: | 28.5mm |
| Minimum Bend Radius: | 45 mm |
| Series: | PCPL |
| Conduit Type: | Contractor Pack |
| Material: | Plastic |

