| Internal Height: | 41.2 mm |
|---|---|
| Brand: | Bosch Rexroth |
| Internal Width: | 40.6 mm |
| Product Family: | Bosch Basic |
| Fits Strut Profile: | 45 mm |
| Fits Groove Size: | 10mm |
| Type: | End Cap |
| Material: | Polyamide |
Quick Details
Specifications
Simple and quick to mount, easy access
Houses large number of cables
For 10mm strut profile grooves
Length = 2 metres
End caps 45x45mm (which have cable access knock-outs) are available separately, qty 2 caps per bag

