| Thread Size: | M10 |
|---|---|
| Length: | 35mm |
| Structural Element Type: | Round Tube |
| Brand: | Rose+Krieger |
| Connector Type: | Base Clamp |
| Product Family: | Rose+Krieger |
| Product System: | RBC |
| Fits Strut Profile: | 50 mm |
| Fits Tube Diameter: | 50.22mm |
| Material: | Die Cast Aluminium |
Quick Details
Specifications
Connects round tube at 90° to the surface

