| Thread Size: | M8 |
|---|---|
| Length: | 45mm |
| Structural Element Type: | Square Tube |
| Brand: | Rose+Krieger |
| Connector Type: | Base Clamp |
| Product Family: | Rose+Krieger |
| Product System: | RBE |
| Fits Strut Profile: | 30 mm |
| Fits Square Tube Profile: | 30.3mm |
| Material: | Die Cast Aluminium |
Quick Details
Specifications
Connects square tube at 90° to the surface
Removable half

