| Thread Size: | M8 |
|---|---|
| Length: | 25mm |
| Structural Element Type: | Round Tube |
| Brand: | Rose+Krieger |
| Connector Type: | Base Clamp |
| Product Family: | Rose+Krieger |
| Product System: | RBC |
| Fits Strut Profile: | 20 mm |
| Fits Tube Diameter: | 20.1mm |
| Material: | Die Cast Aluminium |
Quick Details
Specifications
With continuous bore for inserting the pipe

