| Thread Size: | M10 |
|---|---|
| Length: | 50mm |
| Structural Element Type: | Round Tube |
| Brand: | Rose+Krieger |
| Connector Type: | Hinge Clamp |
| Product Family: | Rose+Krieger |
| Product System: | RHB |
| Fits Strut Profile: | 40 mm |
| Fits Tube Diameter: | 40.15mm |
| Material: | Die Cast Aluminium |
Quick Details
Specifications
90° to 270° infinite positioning of two round tubes of the same size

