| Thread Size: | M32 x 1.5 |
|---|---|
| Maximum Cable Diameter: | 21mm |
| Colour: | Metallic |
| Minimum Cable Diameter: | 15mm |
| Minimum Operating Temperature: | -40 °C, -20 °C |
| Brand: | Alpha Wire |
| Locknut Included: | Yes |
| IP Rating: | IP66, IP68 |
| Maximum Operating Temperature: | +100 °C, +150 °C |
| Series: | FIT |
| Fire Behaviour: | Self-extinguishing |

