| Features: | Abrasion Resistant, Corrosion Resistant |
|---|---|
| Bore Diameter: | 20mm |
| Brand: | Tente |
| Bore Length: | 60mm |
| Tyre Material: | PUR |
| Tyre Type: | Solid |
| Load Capacity: | 550kg |
| Wheel Diameter: | 125mm |
| Wheel Width: | 50mm |
| Hub Bearing Type: | Ball Bearing |
| Hub Material: | Cast Iron |
Quick Details
Specifications
Ball bearing hub

