| Colour: | Black, Grey |
|---|---|
| Features: | Low Starting Resistance, Non-Marking |
| Bore Diameter: | 8mm |
| Brand: | Guitel |
| Bore Length: | 32mm |
| Tyre Type: | Pneumatic |
| Tyre Material: | PUR |
| Load Capacity: | 70kg |
| Wheel Diameter: | 150mm |
| Wheel Width: | 50mm |
| Hub Bearing Type: | Ball Bearing |
| Hub Material: | Polyamide |

