| Features: | Abrasion Resistant, Corrosion Resistant |
|---|---|
| Bore Diameter: | 30mm |
| Brand: | Revvo |
| Bore Length: | 85mm |
| Tyre Material: | PUR |
| Tyre Type: | Solid |
| Load Capacity: | 2800kg |
| Wheel Diameter: | 300mm |
| Wheel Width: | 75mm |
| Hub Bearing Type: | Plain Bore |
| Hub Material: | Cast Iron |
| Hub Diameter: | 115mm |

