| Fixing Centres: | 105 x 80 x 75mm |
|---|---|
| Rotation: | Braked Swivel |
| Brand: | Tente |
| Tyre Material: | Iron, PUR |
| Load Capacity: | 660kg |
| Number of Fixing Holes: | 4 |
| Weight Class: | Heavy Duty |
| Wheel Diameter: | 125mm |
| Application: | Industrial |
| Wheel Width: | 50mm |
| Hub Bearing Type: | Plain Bearing |
| Overall Height: | 164mm |
| Includes Brake: | Yes |
| Fixing Plate Dimensions: | 137 x 105mm |
| Fixing Hole Size: | 11mm |

