| Terminated/Unterminated: | Terminated |
|---|---|
| Characteristic Impedance: | 50 Ω |
| Brand: | Siretta |
| Length: | 20m |
| Coaxial Type: | LLC200A |
| Conductor Strand Type: | Solid |
| Sheath Colour: | Black |
| Connector A: | Male TNC |
| Connector B: | Male SMA |
Quick Details
Specifications
Available in two cable lengths with an SMA Male connector and a TNC Male connector:
ASMZG500A058L13 - 5 m cable (124-8840)
ASMZG1000A058L13 - 10 m cable (124-8841)
ASMZG1500A058L13 - 15 m cable (140-8024)
ASMZG2000A058L13 - 20 m cable (140-8026)
Cable Specifications
Impedance: 50 ?
Loss dB/M @ 1.8 GHz: 0.52, @ 2.1 GHz: 0.64
Cable: LLC200A
Operating Frequencies: Up to 6 GHz
Dimensions
Core: 0.94 mm copper wire
Insulator: 2.79 mm GAS-FPE
Shield: tinned copper braid
Jacket: 4.95 mm PVC
ASMZG500A058L13 - 5 m cable (124-8840)
ASMZG1000A058L13 - 10 m cable (124-8841)
ASMZG1500A058L13 - 15 m cable (140-8024)
ASMZG2000A058L13 - 20 m cable (140-8026)
Cable Specifications
Impedance: 50 ?
Loss dB/M @ 1.8 GHz: 0.52, @ 2.1 GHz: 0.64
Cable: LLC200A
Operating Frequencies: Up to 6 GHz
Dimensions
Core: 0.94 mm copper wire
Insulator: 2.79 mm GAS-FPE
Shield: tinned copper braid
Jacket: 4.95 mm PVC

