| Terminated/Unterminated: | Unterminated |
|---|---|
| Characteristic Impedance: | 75 Ω |
| Reel Length: | 100m |
| Brand: | CAE Groupe |
| Outer Diameter: | 10.3mm |
| Attenuation: | 14.1 dB/100m @ 400MHz, 21.9 dB/100m @ 800MHz, 25.5 dB/100m @ 1GHz, 9.4 dB/100m @ 200MHz |
| Coaxial Type: | RG11A/U |
| Fire Behaviour: | Flame Retardant, Self-extinguishing |
| Conductor Strand Type: | Stranded |
| Sheath Colour: | Black |
| Connector A: | Unterminated |
| Connector B: | Unterminated |

