| Terminated/Unterminated: | Unterminated |
|---|---|
| Characteristic Impedance: | 75 Ω |
| Reel Length: | 100m |
| Brand: | S2Ceb-Groupe Cae |
| Outer Diameter: | 6.95mm |
| Attenuation: | 19.3 dB/100m @ 1GHz, 24 dB/100m @ 1500MHz, 35 dB/100m @ 3GHz, 6 dB/100m @ 100MHz |
| Fire Behaviour: | Flame Retardant, Self-extinguishing |
| Coaxial Type: | HD10460LSZH |
| Conductor Strand Type: | Solid |
| Sheath Colour: | Purple |
| Connector A: | Unterminated |
| Connector B: | Unterminated |
Quick Details
Specifications
Video cable for HDTV digital video connections.
Compact, easy to install.
Excellent protection against interference and electromagnetic interference.

