| Characteristic Impedance: | 100 → 120 Ω |
|---|---|
| Insulation material: | PE |
| Minimum Operating Temperature: | -30°C |
| Brand: | Lapp |
| Oil Resistant: | Yes |
| Maximum Operating Temperature: | +70°C |
| American Wire Gauge: | 24 |
| Outer Diameter: | 8.4mm |
| Conductor Material: | Bare Copper |
| Cable Shape: | Twisted Pair |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Sheath Material: | Polyurethane PUR |
| Sheath Colour: | Purple |
| Cross Sectional Area: | 0.25 mm² |

