| Handle Type: | Fold Down |
|---|---|
| Brand: | ROCA |
| Dimensions: | 60 x 75mm |
| Height: | 75mm |
| Width: | 60mm |
| Flush Mount: | Yes |
| Handle Colour: | Silver |
| Fold Down: | Yes |
| Spring Loaded: | Yes |
| Handle Material: | Stainless Steel |
| Material: | Stainless Steel |
Quick Details
Specifications
Overall size 60 x 75 mm, fixing centres 60 x 43 mm
Manufactured from grade 304 stainless steel
Electro-polished finish
Spring loaded handle lies flat when not in use
Manufactured from grade 304 stainless steel
Electro-polished finish
Spring loaded handle lies flat when not in use

