| Brand: | Steinbach & Vollman |
|---|---|
| Dimensions: | 140 x 23mm |
| Mounting Thread Standard: | Metric |
| Height: | 23mm |
| Mounting Thread Size: | M4 |
| Width: | 140mm |
| Handle Colour: | Black |
| Handle Material: | Cast Iron |
| Material: | Cast Iron |
Quick Details
Specifications
Heavy duty burr-free cast iron handle finished in black
Fixing with countersunk screws

