| IP Rating: | IP66, IP67 |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Body Material: | Polycarbonate |
| Brand: | Fibox |
| External Depth: | 598mm |
| Chassis Plate: | No |
| External Height: | 272 mm |
| External Mounting Type: | Bracket |
| External Width: | 398 mm |
| Internal Mounting Type: | Panel |
| Door Lock Type: | Quick Release Lock |
| Gland Plate: | No |
| Series: | CAB PCQ |
| Transparent Door: | Yes |
| Fixing Kit: | No |

