| IP Rating: | IP66 |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Body Material: | Thermoplastic |
| Brand: | ABB |
| External Depth: | 360mm |
| Chassis Plate: | No |
| External Height: | 855 mm |
| External Mounting Type: | Bracket |
| External Width: | 585 mm |
| Internal Mounting Type: | Snap-On |
| Door Lock Type: | Key |
| Gland Plate: | No |
| Series: | 1SL02 |
| Transparent Door: | No |
| Fixing Kit: | No |

