| IP Rating: | IP66 |
|---|---|
| Colour: | Unpainted |
| Body Material: | 304 Stainless Steel |
| Brand: | ABB |
| External Depth: | 200mm |
| Chassis Plate: | Yes |
| External Height: | 500 mm |
| External Mounting Type: | Bracket |
| External Width: | 400 mm |
| Internal Mounting Type: | Panel |
| Door Lock Type: | Key |
| Gland Plate: | No |
| Series: | SRX |
| Transparent Door: | No |
| Fixing Kit: | No |

