| External Dimensions: | 100 x 50 x 40mm |
|---|---|
| Plug Type: | Male 2P+T |
| Colour: | Grey |
| Body Material: | ABS |
| Brand: | OKW |
| External Height: | 40 mm |
| External Length: | 100 mm |
| External Width: | 50 mm |
Quick Details
Specifications
German plug design
Plug housing with direct mains connection
The live parts and entire housing are made of flame-retardant PC / ABS (UL 94 V-0)
For converting the voltage or for regulating the power supply for other devices, e.g. control switches, distributors

