| External Dimensions: | 30 x 20 x 15mm |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Brand: | OKW |
| External Height: | 15 mm |
| External Length: | 30 mm |
| External Width: | 20 mm |
| Wall Thickness: | 0.8mm |
| Material: | Thermoplastic |
Quick Details
Specifications
Housing for casting electronic assemblies. This makes the assemblies shockproof and protected against temperature, moisture and chemical influences.
It is supplied with a base plate.
It is supplied with a base plate.

