| External Dimensions: | 45 x 30 x 25mm |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Brand: | OKW |
| External Height: | 25 mm |
| External Length: | 45 mm |
| External Width: | 30 mm |
| Wall Thickness: | 1mm |
| Material: | Thermoplastic |
Quick Details
Specifications
Housing for casting electronic assemblies. This makes the assemblies shockproof and protected against temperature, moisture and chemical influences.
It is supplied with a base plate.
It is supplied with a base plate.

