| External Dimensions: | 120 x 65 x 40mm |
|---|---|
| IP Rating: | IP40 |
| Colour: | Grey, White |
| Body Material: | ABS |
| Brand: | OKW |
| External Height: | 40 mm |
| External Length: | 120 mm |
| External Width: | 65 mm |
| Series: | Flat-Pack Case |
Quick Details
Specifications
Two-part cases with a solid tongue and groove joint
4 bosses in the base for PCB mounting (no. 4 self-tapping screws)
Impact resistant

