| Weight: | 1.7kg |
|---|---|
| External Dimensions: | 280 x 320 x 66mm |
| Colour: | Grey, Silver |
| Body Material: | Aluminium |
| Brand: | Takachi Electric Industrial |
| External Height: | 66 mm |
| External Length: | 280 mm |
| External Width: | 320 mm |
| Series: | MO |
Quick Details
Specifications
The MO Series from Takachi are a desktop enclosure made from aluminium. They have a grey side frame, silver panel and light grey cover.
Lightweight all-aluminium system case
Soft design with rounded case edges
Flat panels slot into frame
Front and rear panels can be machined together easily
Lightweight all-aluminium system case
Soft design with rounded case edges
Flat panels slot into frame
Front and rear panels can be machined together easily

