| External Dimensions: | 110 x 110 x 63mm |
|---|---|
| Colour: | White |
| Body Material: | ABS |
| Brand: | OKW |
| External Height: | 63 mm |
| External Length: | 110 mm |
| External Width: | 110 mm |
| Integral Battery Compartment: | Yes |
| Series: | Art-Case |
| Keypad Recess: | Yes |
Quick Details
Specifications
Round 110mm diameter ABS enclosure suitable for hand held, table top and wall mounting
Colour; off-white (RAL9002)
Available with domed top or flat recessed top for fitting a ?72 membrane keypad or product label
A battery compartment lid or extension base is supplied and fitted to the bottom part
Internal screw pillars for mounting PCBs
Easy assembly with bayonet fitting and single fixing screw

