| Weight: | 86g |
|---|---|
| External Dimensions: | 140.3 x 72.9 x 31.3mm |
| IP Rating: | IP40 |
| Colour: | Graphite Grey |
| Body Material: | ABS |
| Brand: | Bopla |
| External Height: | 31.3 mm |
| External Length: | 140.3 mm |
| External Width: | 72.9 mm |
| Display Window: | No |
| Integral Battery Compartment: | Yes |
| Series: | BOS-Streamline |
| Push Buttons: | No |
| Number Of Push Buttons: | 10 |
| Keypad Recess: | Yes |

