| Operating Temperature Range: | -25 → +100 °C |
|---|---|
| Orientation: | Straight |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Cable Length: | 5m |
| Brand: | ifm electronic |
| Connection Gender: | Female, Male |
| For Use With: | Connecting IO-Link Master to Network |
| Accessory Type: | Connection Cable |
| Voltage Rating: | 30 V ac, 60 V dc |
| Interface: | IO-Link |
| Connection Type: | M12 4-Pin - RJ45 |

