| Insulation material: | PA |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature: | 0°C |
| Brand: | Brad |
| IP Rating: | IP67 |
| Maximum Operating Temperature: | +80°C |
| Connector A Number of Contacts: | 4 |
| Conductor Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 4 A |
| Series: | 120091 |
| Voltage Rating: | 60 V ac, 75 V dc |
| Connector A Housing Gender: | Plug |
| Cross Sectional Area: | mm² |
| Connector A: | Straight M8 |

