| Weight: | 530g |
|---|---|
| External Dimensions: | 55 x 220 x 140mm |
| Colour: | Black |
| Body Material: | Aluminium |
| Shielded: | No |
| Brand: | Takachi Electric Industrial |
| External Height: | 55 mm |
| External Length: | 140 mm |
| External Width: | 220 mm |
| Series: | CH |
| Lid Colour: | Black |
Quick Details
Specifications
Robust, high-strength design using aluminium die-cast and extruded material
Screw-fitted panels
Flat shape facilitates processing
Thanks to rubber feet can be positioned as desired

