| PRICED TO CLEAR: | Yes |
|---|---|
| Brand: | Brad |
| Length: | 600mm |
| Current Rating: | 4 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Sheath Colour: | Black |
| Connector A: | 4POS Circular |
| Connector B: | 4POS Circular |
Quick Details
Specifications
Brad? Micro-Change? double ended cordsets with M12 single keyways (A-Coding), PUR connector body and gold plated copper contacts. These Brad? Micro-Change? double ended cordsets are available with female straight-to-male straight (884030) or female right angle-to-male straight (884031) connector configurations and a variety of cable types
IEC compliant M12 cordset assembly
IP67, NEMA 6 rated for harsh environments
Anti-vibration feature
3, 4 and 5 pole versions are intermatable
IEC compliant M12 cordset assembly
IP67, NEMA 6 rated for harsh environments
Anti-vibration feature
3, 4 and 5 pole versions are intermatable

