| Weight: | 166g |
|---|---|
| External Dimensions: | 96 x 63 x 96mm |
| IP Rating: | IP40 |
| Colour: | Black |
| Body Material: | Polyphenylene Ether, Polystyrene |
| Shielded: | No |
| Brand: | Bopla |
| External Height: | 96 mm |
| External Length: | 96 mm |
| External Width: | 63 mm |
| Series: | Uninorm (Set) |
| Flanged: | No |

