| Insulation material: | PUR |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature: | -25°C |
| Brand: | Brad |
| IP Rating: | IP67 |
| Maximum Operating Temperature: | +85°C |
| Connector A Number of Contacts: | 5 |
| Conductor Material: | Brass |
| Current Rating: | 4 A |
| Series: | 120070 |
| Voltage Rating: | 60 V |
| Connector A Housing Gender: | Plug |
| Cross Sectional Area: | mm² |
| Connector A: | Straight M12 |
Quick Details
Specifications
A range of Micro-Change jumper leads to allow quick and simple interconnection of sensors to splitter boxes and systems.

