| Weight: | 330g |
|---|---|
| External Dimensions: | 180 x 90 x 70mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Colour: | Grey |
| Body Material: | Thermoplastic |
| Shielded: | No |
| Brand: | ROLEC |
| External Height: | 70 mm |
| Number of Knockouts: | 0 |
| External Length: | 180 mm |
| External Width: | 90 mm |
| Series: | Techno Plus |
| Lid Colour: | Grey |

