| Weight: | 480g |
|---|---|
| RAL Code: | RAL 9005 |
| External Dimensions: | 66 x 105 x 185mm |
| IP Rating: | IP40 |
| Colour: | Black |
| Body Material: | Die Cast Aluminium |
| Range: | Electronic Enclosures |
| Shielded: | Yes |
| Brand: | Rose |
| External Height: | 185 mm |
| Number of Knockouts: | 0 |
| External Length: | 66 mm |
| External Width: | 105 mm |
| Series: | Multitronic TS |
| Lid Colour: | Black |
| Flanged: | No |

