| Length: | 79mm |
|---|---|
| Colour: | Green |
| Body Material: | Polyamide |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 79 x 25 x 85.5mm |
| Height: | 85.5mm |
| Maximum Terminals: | 6 |
| Minimum Operating Temperature: | -40°C |
| Maximum Operating Temperature: | +105°C |
| Width: | 25mm |
| Series: | UEGM |
Quick Details
Specifications
Clicks onto EN rails
Fully equipped with 3 screw or 6 flat pin connectors on each side
For one printed circuit board

