| Standards Met: | UL 94 HB, ULE56070 |
|---|---|
| External Dimensions: | 178.14 x 127.37 x 73.56mm |
| Body Material: | ABS |
| Brand: | Pactec |
| External Height: | 73.6 mm |
| External Length: | 178.1 mm |
| External Width: | 127.4 mm |
| Internal Mounting Type: | PCB Mounted |
| Series: | KEU |
| Sloped Front: | Yes |
Quick Details
Specifications
2-part cases designed to fit into each other with cable entry via a rear panel
Upper face raised up by about 1mm for keyboard insertion purposes
Applications: include access control, control desk, etc.
Add 5 mm for maximum height including feet

