| External Dimensions: | 129.5 x 129.5 x 38.1mm |
|---|---|
| Colour: | White |
| Body Material: | ABS |
| Brand: | Pactec |
| External Height: | 38.1 mm |
| External Length: | 129.5 mm |
| External Width: | 129.5 mm |
| Series: | LH55 |
| Sloped Front: | No |
Quick Details
Specifications
Extremely robust, clam-shell housingmade from structured ABS plasticRemovable front and rear platesWith numerous mounting options in the upper part and base and on the side panels for board mountingApplication areas: modem, hubs, computer peripherals, transmitters and receiver, etc.Supplied with mounting screws and detailed dimensional drawingColours: - housing pc-bone (computer beige)/front and rear plate black – housing black/front and back plate black

