| Length: | 95mm |
|---|---|
| Closing Type: | Free Swinging |
| Brand: | Steinbach & Vollman |
| Thickness: | 4mm |
| Width: | 83mm |
| Hinge Type: | Adjustable |
| Fixing Method: | Weld-on |
| Material: | Steel |
Quick Details
Specifications
Zinc plated steel construction
Horizontal alignment up to 10mm
Welded attachment

