| Length: | 20mm |
|---|---|
| Closing Type: | Free Swinging |
| Brand: | Savigny |
| Thickness: | 1.5mm |
| Width: | 34mm |
| Hinge Type: | Butt |
| Fixing Method: | Screw |
| Material: | Steel |
Quick Details
Specifications
Steel hinges, zinc bi-chromated
| Length: | 20mm |
|---|---|
| Closing Type: | Free Swinging |
| Brand: | Savigny |
| Thickness: | 1.5mm |
| Width: | 34mm |
| Hinge Type: | Butt |
| Fixing Method: | Screw |
| Material: | Steel |