| Length: | 40mm |
|---|---|
| Closing Type: | Free Swinging |
| Brand: | Southco |
| Thickness: | 9mm |
| Width: | 40mm |
| Hinge Type: | Concealed |
| Fixing Method: | Screw |
| Material: | Zinc |
Quick Details
Specifications
Easy Installation
Opening Angle 180°
Stainless steel pins
| Length: | 40mm |
|---|---|
| Closing Type: | Free Swinging |
| Brand: | Southco |
| Thickness: | 9mm |
| Width: | 40mm |
| Hinge Type: | Concealed |
| Fixing Method: | Screw |
| Material: | Zinc |