| Depth: | 16mm |
|---|---|
| Length: | 77.2mm |
| Brand: | Pinet |
| Dimensions: | 77.2 x 28.2 x 16mm |
| Width: | 28.2mm |
| Finish: | Zinc Plated |
| Adjustable: | Yes |
| Material: | Steel |
Quick Details
Specifications
Robust latch which adjusts to suit specific loads
Comes complete with strike plates
| Depth: | 16mm |
|---|---|
| Length: | 77.2mm |
| Brand: | Pinet |
| Dimensions: | 77.2 x 28.2 x 16mm |
| Width: | 28.2mm |
| Finish: | Zinc Plated |
| Adjustable: | Yes |
| Material: | Steel |