| Lock Type: | Cam |
|---|---|
| Brand: | Euro-Locks a Lowe & Fletcher group Company |
| Unlock Method: | Round Head |
| Panel Cut Out: | 19.1 x 16.6mm |
| Panel Cut Out Width: | 16.6mm |
| Panel To Tongue Depth: | 20mm |
| Finish: | Chrome Plated |
| Panel Cut Out Length: | 19.1mm |
| Material: | Stainless Steel |

