| Strike Fixing Hole Distance: | 20mm |
|---|---|
| Length: | 50mm |
| Catch Fixing Hole Distance: | 41mm |
| Brand: | Steinbach & Vollman |
| Catch Type: | Double Ball |
| Dimensions: | 50 x 9.5mm |
| Width: | 9.5mm |
| Finish: | Nickel Plated |
| Fixing Hole Size: | M4 |
| Material: | Brass |
| Strike Fixing Hole Distance: | 20mm |
|---|---|
| Length: | 50mm |
| Catch Fixing Hole Distance: | 41mm |
| Brand: | Steinbach & Vollman |
| Catch Type: | Double Ball |
| Dimensions: | 50 x 9.5mm |
| Width: | 9.5mm |
| Finish: | Nickel Plated |
| Fixing Hole Size: | M4 |
| Material: | Brass |