| Strike Fixing Hole Distance: | 18mm |
|---|---|
| Length: | 43mm |
| Catch Fixing Hole Distance: | 35mm |
| Brand: | Steinbach & Vollman |
| Catch Type: | Double Ball |
| Dimensions: | 43 x 8.5mm |
| Width: | 8.5mm |
| Finish: | Nickel Plated |
| Fixing Hole Size: | M4 |
| Material: | Brass |
| Strike Fixing Hole Distance: | 18mm |
|---|---|
| Length: | 43mm |
| Catch Fixing Hole Distance: | 35mm |
| Brand: | Steinbach & Vollman |
| Catch Type: | Double Ball |
| Dimensions: | 43 x 8.5mm |
| Width: | 8.5mm |
| Finish: | Nickel Plated |
| Fixing Hole Size: | M4 |
| Material: | Brass |