| Depth: | 235mm |
|---|---|
| Colour: | Natural |
| Brand: | Rittal |
| Dimensions: | 129.4 x 482.6 x 235mm |
| Height: | 129.4mm |
| Width: | 482.6mm |
| Series: | Ripac ECO |
| Rack Units: | 3U |
| Horizontal Pitch: | 84HP |
| Material: | Aluminium, Steel, Zinc |
Quick Details
Specifications
A basic sub-rack range for mounting Euroboards and double Euroboards and plug-in modules, in 482.6mm (19) racks. Kit consists of:
Side plates:1.5mm steel, zinc plated, passivated
Front and Rear horizontal rails: Extruded Aluminium, Chromated
Threaded inserts
Flanges: Extruded Aluminium, Chromated
Assembly screws
Side plates:1.5mm steel, zinc plated, passivated
Front and Rear horizontal rails: Extruded Aluminium, Chromated
Threaded inserts
Flanges: Extruded Aluminium, Chromated
Assembly screws

