| Length: | 443mm |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Brand: | Schroff |
| Dimensions: | 443 x 139.5mm |
| Width: | 139.5mm |
| Rack Units: | 3U |
| Horizontal Pitch: | 84HP |
| Hinges: | Yes |
| Type: | Front Door |
| Material: | Glass |
Quick Details
Specifications
A Schroff CompacPRO front door made from acrylic glass.
Assembly of the hinge above or below
With fast-action latch
Lock retrofittable
RoHS compliant
Assembly of the hinge above or below
With fast-action latch
Lock retrofittable
RoHS compliant

