| Shield Type: | Unshielded |
|---|---|
| Brand: | Alpha Wire |
| Length: | 100m |
| Outer Diameter: | 8.41mm |
| American Wire Gauge: | 24 AWG |
| Number of Pairs: | 9 |
| Core Strands: | 7/0.20 mm |
| Outer Sheath Material: | PVC |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Sheath Colour: | Grey |
| Cross Sectional Area: | 0.23 mm² |
| Shield Type: | Unshielded |
|---|---|
| Brand: | Alpha Wire |
| Length: | 100m |
| Outer Diameter: | 8.41mm |
| American Wire Gauge: | 24 AWG |
| Number of Pairs: | 9 |
| Core Strands: | 7/0.20 mm |
| Outer Sheath Material: | PVC |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Sheath Colour: | Grey |
| Cross Sectional Area: | 0.23 mm² |